Page 26 - Jaarverslag 2020
P. 26
Bestuursverslag | Hoofdstuk 2
In eigen hand
Wanneer een deelnemer met pensioen gaat, kan hij of zij verschillende keuzes maken. Zo is het mogelijk om het partnerpensioen geheel of gedeeltelijk om
te ruilen voor een hoger ouderdomspensioen. Ook andersom is mogelijk. Daarnaast kun je ervoor kiezen om eerder of later met pensioen te gaan, of met deeltijdpensioen. Deelnemers mogen eveneens variëren in de hoogte van de pensioenuitkering: bijvoorbeeld in de eerste jaren kiezen voor een hoger bedrag en de jaren daarna voor een lagere uitkering.
Aanvullende regelingen (VPL)
Voor de sectoren Optiekbedrijven, Schoenmakerij en Wonen heeft Pensioenfonds Detailhandel aanvullende pensioenregelingen. De VPL-regelingen van Optiekbedrijven en Wonen liepen tot en met 2020. De VPL-regeling van Schoenmakerij loopt tot en met 2022.
Optiekbedrijven
Vanaf 1 januari 2006 bouwden de deelnemers
van BPF Optiek, die tot en met 2005 aan de pensioenregeling van BPF Optiek deelnamen, geen prepensioen meer op om eerder met pensioen te kunnen gaan. Om dit te compenseren is de 15 jaars-regeling in het leven geroepen. Deze regeling is een voorwaardelijke pensioenaanvullingsregeling waardoor het mogelijk blijft om voor het 65ste jaar te stoppen met werken in de optiekbranche.
Sinds 1 januari 2010 is het Bedrijfstakpensioenfonds Optiekbedrijven (hierna: BPF Optiek) onderdeel van Pensioenfonds Detailhandel. Deelnemers die op 31 december 2009 deelnemer waren bij BPF Optiek kunnen gebruikmaken van de 15-jaarsregeling.
Dit houdt in dat je voor je 65ste kunt stoppen met werken in de optiekbranche. De voorwaarden zijn in de verplichte pensioenregeling te vinden.
In 2020 was er geen premie voor de 15-jaarsregeling.
Schoenmakerij
Op 1 januari 2017 heeft het Bedrijfstakpensioenfonds Schoenmakerij zich aangesloten bij
Pensioenfonds Detailhandel. De voorwaardelijke pensioenaanvullingsregeling van BPF Schoenmakerij zetten wij voort. De voorwaarden zijn in de verplichte pensioenregeling opgenomen.
De premie voor de VPL-regeling is één procent tot 1 juli 2020 en 1,6 procent van de pensioengrondslag van de verplichte pensioenregeling vanaf 1 juli 2020.
Wonen
Op 1 januari 2018 is de actieve opbouw van
de deelnemers van het Pensioenfonds Wonen overgegaan naar Pensioenfonds Detailhandel.
De voorwaardelijke pensioenaanvullingsregeling van Pensioenfonds Wonen zetten we voort. De voorwaarden zijn in de verplichte pensioenregeling opgenomen.
De premie voor de VPL-regeling van de sector Wonen is één procent van de pensioengrondslag van de verplichte pensioenregeling.
26